Laserové plašiče na vtáky
Účinok oparenia sa dosahuje rýchlym pohybom svetelného bodu na rôznych povrchoch. Vtáky vnímajú toto miesto ako pohybujúci sa objekt a opustia chránenú oblasť.

Laserový prostriedok na odrádzanie vtákov je jedným z najúčinnejších a dobre zdokumentovaných spôsobov, ako odpudzovať škodcov. Laserové lúče odpudzujúce vtáky Bird dokážu zabrániť škodcom (ako sú holuby, kosy, kačice, vrabci a ďalšie) bez toho, aby spôsobili škodu na vtákoch alebo životnom prostredí. Naše výrobky odpudzujúce vtáky laserom navyše nevydávajú žiadny zvuk, takže si môžete vychutnať priestor bez vtákov bez nežiaduceho hluku.
Každý laserový systém na odrádzanie vtákov používa náhodné intervaly zeleného lasera na vytvorenie prostredia, ktoré vtáky nenávidia, čo ich núti hľadať rôzne pristávacie plochy. Laserové odrušovacie systémy Bird môžu fungovať deň (v oblastiach so slabým osvetlením) alebo v noci s neustále sa meniacimi vzormi, čo zabraňuje vtákom, aby sa aklimatizovali na repelenty.
Produkty odstraňujúce vtáky laserom eliminujú potrebu škodlivých jedov, pascí alebo pesticídov. Môžete sa cítiť dobre, keď udržujete vtáky škodcov v bezpečí.

Funkcie laserových vtáčacích repelerov Bird

• Produkty laserového vtáčieho vtáka Bird obsahujú lasery s hrubým a tenkým lúčom.
• Súčasťou balenia je diaľkové ovládanie, vďaka ktorému môžete svoje lasery ovládať odkiaľkoľvek.
• Užite si 10 000 štvorcových metrov pokrytia pre širšie prostredie bez vtákov.
• S dosahom až 10 000 štvorcových metrov budú neúprosné zelené lasery laserových systémov na odrádzanie vtákov Bird dráždiť vtáky, netopiere a malé druhy cicavcov bez škodlivých pascí alebo chemikálií. Výkonné laserové diódy triedy 3R s „hrubým lúčom“ vytvárajú viac náhodných vzorov, ktoré zabraňujú aklimatizácii vtákov a neustále ich udržiavajú mimo dosahu.
• Všetky lasery Bird sú vopred naprogramované a môžu sa používať v noci alebo vo dne v tmavších oblastiach. Vnútorný laser je pripravený na montáž pomocou priloženého držiaka a vonkajší laser obsahuje základňu pre ľahkú inštaláciu. Vďaka pohodlnému a flexibilnému pokrytiu je laserové vtáčie ovládanie perfektné pre široké spektrum miest.
Efektívne v tmavom prostredí; vydesí všetkých škodcov a malé zvieratá.
Sklady | Parkovacie miesta Nakladacie doky Kongresové centrá Podnikové dôvody Dopravné platformy
Holuby Kačice Kosy Ďateľi Grackles Vrabci a viac malých vtákov Netopiere, mývaly a ďalšie

Laserový repeller
Laserový lúč repulátor "Luch" je určený na ochranu vtákov z otvorených priestorov, ako sú poľnohospodárske pozemky, letiskové letiská, strechy priemyselných a skladových budov, rybích fariem,
účinné proti všetkým druhom vtákov;
ekologická čistota: chemické prípravky sa nepoužívajú;
neškodné pre ľudí a zvieratá;
jednoduchosť použitia;
dostupnosť diaľkového ovládania;
odolné voči poveternostným podmienkam.

Popis produktu
Vtáčia repeller "Luch" generuje laserové lúče zeleného svetla. Vytvárajú pohyblivé svetelné škvrny na stenách, podlahách, zemi a iných povrchoch, kde tieto lúče padajú.
V tme možno pozorovať aj lúče zo strany. Zariadenie je naprogramované tak, aby cyklicky pracovalo 5-15 minút a pauzy 5 minút.
Testy našej spoločnosti a skúsenosti s aplikáciou na niekoľko predmetov potvrdili vysokú účinnosť laserového repeleru na ochranu pred vtákmi. Najväčší efekt sa dosahuje v tmavom alebo oblačnom počasí.
Výhodou zariadenia je prítomnosť diaľkového ovládacieho panelu (DPU). Odtiaľ môžete zapnúť a vypnúť laser, ako aj nastaviť pracovné intervaly.
Laser môže byť pripevnený k horizontálnym a vertikálnym povrchom a jej žiarenie môže byť nasmerované správnym smerom pomocou otočného konektora na laserovej jednotke. Pri použití zariadenia na voľnom priestranstve je možné ho pomocou dodávaného kolíka inštalovať priamo na zem.

Prípadové štúdie
V súčasnosti sú laserové prvky široko používané v rôznych zariadeniach. Stacionárne laserové zariadenia sa používajú na mnohých miestach, vrátane opravárenských hangárov, letiskách , v závodoch na opravu lietadiel (ARZ 123), v stodoloch chovu dobytka Farm of Growth,
V otvorených priestoroch, ako sú letiskové polia, skládky MSW atď. zvyčajne používajú ručné laserové zariadenia.

Ručné laserové delá
Pohodlný a výkonný laserový lúč, ktorý našiel široké uplatnenie na stovkách letísk po celom svete. Navrhnuté špeciálne pre použitie v letectve. Pracovná vzdialenosť je od 1 200 do 3 500 metrov, v závislosti od modifikácie. Používa lasery sú hlavne v zelenej farbe.
Účinný na ochranu pred akýmikoľvek vtákmi.
Dosah dosahuje 4000 metrov
Ideálne pre letiská

Popis produktu
Ručné laser odpudzovač vták bol navrhnutý pre použitie predovšetkým v oblastiach letectva. Navrhnuté v niekoľkých verziách založených na laseroch (červeného) zeleného svetla rôzneho výkonu. Zelené lasery sa ukázali byť účinnejšie v boji proti mnohým druhom vtákov.

Optický systém zariadenia umožňuje vytvoriť expandujúci lúč, ktorý v určitej vzdialenosti poskytuje veľký svetelný bod. Oplachový efekt pri dennom svetle a zamračenom počasí sa dosahuje nielen vtedy, keď vtáky vstupujú do poľa tohto miesta, ale aj keď vidia pohyblivý bod na tráve, vode alebo inom povrchu v ich blízkosti.
Pri slabom osvetlení sa účinok výrazne zvyšuje v dôsledku skutočnosti, že svetelná škvrna je jasnejšia voči tmavšiemu pozadiu a, čo je dôležitejšie, samotný lúč je viditeľný pre vtáky, ktoré nie sú v oblasti lúča. Svetelný pól vnímajú ako pohybujúci sa objekt a v panike sa snažia odletieť. Ako ukázali experimenty, stačí držať niekoľko (od 3 do 10 dní) relácií strašenia nočných alebo hniezdiacich vtákov, aby tento objekt opustili dlhý čas. Vzdialenosť laserového zjazvenia závisí od stupňa osvetlenia a dosahuje maximum v noci av noci. Je vhodný aj na strašenie dravých vtákov a mnohých živočíšnych druhov.

K dispozícii je mechanický kľúč, bez ktorého nie je možné zariadenie zapnúť. Okrem toho má zámok pre náhodnú aktiváciu a oneskorenú aktiváciu. To všetko zaručuje úplnú bezpečnosť jeho používania v letiskových podmienkach.

Laser vták repeller hlavné výhody:
účinnosť - do 90%;
dosiahnutý účinok je dlhodobo udržiavaný;
väčšina vtákov reaguje na zariadenie rovnako dobre, neexistujú žiadne druhové vlastnosti;
rýchly účinok, ktorý možno pozorovať okamžite;
veľká chránená oblasť;
ťažko dostupné miesta môžu byť chránené;
zvýšená bezpečnosť vďaka špeciálnym zámkom;
neškodné pre vtáky a životné prostredie;
nevytvára nepohodlie pre ľudí, funguje ticho;
jednoduchá obsluha, čas školenia personálu - cca 60 minút;
robustná hliníková konštrukcia, ktorá poskytuje možnosť dlhodobej prevádzky;
jednoduchosť starostlivosti.
POZOR! ručné laser repeller je k dispozícii v niekoľkých verziách.

Využíva sa predovšetkým vo veľkých otvorených priestoroch vrátane letísk, prístavných vodných plôch, rybníckych fariem a iných priemyselných a poľnohospodárskych zariadení, ako aj v uzavretých priestoroch, ako sú sklady, hypermarkety, priemyselné priestory, lietadlové hangáre atď. Laserové repelery sú úspešne prevádzkované na desiatkach letísk v Európe, Amerike a Ázii, vrátane Ruska.
Zariadenie je certifikované pre použitie na amerických leteckých základniach. Experimenty našich i zahraničných expertov, ako aj skúsenosti z rôznych krajín, ukázali vysokú účinnosť v boji proti čajok, husí a iných vodných vtákov, holubov, havranov, havranov a mnohých ďalších druhov vtákov. Na rozdiel od iných repelérov vhodných na boj s dravcami.

Princíp činnosti.
Pomerne nedávno sa objavili laserové vtáčie zjazvenia , ktoré však už získali výraznú distribúciu v zariadeniach na rôzne účely. Ako viete, laser vytvára úzky svetelný lúč, ktorý je na diaľku slabo rozptýlený. Preto môže vytvoriť jasný svetelný bod na povrchu, ktorý je ďaleko od zdroja žiarenia. Takéto pohyblivé miesto je vtáky vnímané ako niečo živé a spôsobuje v nich strach. Aby takáto škvrna mala významnú veľkosť, je v laserových zjazveniach vytvorený špeciálne navrhnutý optický systém, ktorý zaisťuje divergenciu úzkeho svetelného toku vytvoreného laserom. Čím ďalej od prístroja, tým širší je lúč a väčší svetelný bod. V noci je viditeľné nielen toto miesto, ale aj samotný lúč, ktorý má tiež odstrašujúci účinok.

Aplikácie.
Laserové repelenty sa používajú vo vonkajšom aj vnútornom prostredí.

Mimo nich sa spravidla používajú na objekty veľkej dĺžky, vrátane letísk, skládok, poľnohospodárskej pôdy atď.

Vzdialenosť, pri ktorej účinne ovplyvňujú vtáky, je vysoko závislá od svetla. V noci môže dosiahnuť niekoľko kilometrov. Štruktúrne môžu byť vyrobené vo forme baterky alebo pištole. V tomto prípade sú zdrojom energie pre takéto zariadenia bežné batérie.

Pre prevádzku vo vnútri priestorov, predovšetkým skladovanie haly, sa používajú stacionárne zariadenia, ktoré snímajú chránený priestor lúčom.

Výhody laserových zjazdoviek zahŕňajú:
dlhý dosah;
šetrnosť k životnému prostrediu;
nízke prevádzkové náklady;
tichý;
možnosť účinného použitia pre všetky druhy vtákov.

Bezpečnosť:
Riziká ohrozenia laserových tried:
Trieda 1 – Bezpečné z dôvodu nízkej intenzity žiarenia alebo bezpečného uloženia v kryte.
Trieda 2 – Bezpečné pri náhodnom, neúmyselnom ožiarení spôsobenom prirodzeným reflexom. Platí pre viditeľné lasery.
Trieda 1M, 2M – riziko ohrozenia podľa laserovej triedy 1 alebo 2, keď laserový lúč nie je pozorovaný cez optické nástroje (lupa, ďalekohľad…). Bežné okuliare sa pritom nepovažujú za optický nástroj.
Trieda 3R – Potenciálne nebezpečné pre oči, sú potrebné znížené ochranné opatrenia.
Trieda 3B – Nebezpečné pre oči, sú potrebné ochranné opatrenia.
Trieda 4 – Nebezpečné pre pokožku a oči, nebezpečný priamy a difúzne rozptýlený lúč, nebezpečenstvo požiaru (laser funguje ako zápalný zdroj).
„M“ znamená „Magnifying“ (zväčšenie, zosilnenie) a poukazuje na to, že tieto laserové zariadenia môžu byť na rozdiel od laserov triedy 1 alebo triedy 2 nebezpečné pri použití optických prístrojov (lupa, mikroskop, ďalekohľad). „R“ znamená „Relaxiert“ (zmiernené opatrenia) a poukazuje na to, že pre tieto laserové zariadenia sú stanovené menej prísne opatrenia ako pre inú kategóriu laserov triedy 3 B. V medzinárodnom ponímaní sa pri triedach 3 B a 4 (aj v prípade laserových zdrojov uložených v kryte) odporúča povolať osobu poverenú ochranou proti laseru (OPOL). ON S 1100 odporúča povolať osobu poverenú ochranou proti laseru od triedy 3 R.

Do pozornosti je vhoné uviesť:
329/2006 Z. z. Nariadenie o ochrane zamestnancov pred rizikami s elektromagnetickým poľom
339/2006 Z. z. Nariadenie vlády Slovenskej republiky, ktorým sa ustanovujú podrobnosti o prípustných hodnotách hluku, infrazvuku a vibrácií a o požiadavkách na objektivizáciu hluku, infrazvuku a vibrácií
345/2006 Z. z. Nariadenie o ochrane zdravia pracovníkov a obyvateľov pred ionizujúcim žiarením351/2006 Z. z. Nariadenie vlády Slovenskej republiky o podrobnostiach o ochrane zdravia pred účinkami optického žiarenia pri práci
351/2006 Z. z. Nariadenie vlády Slovenskej republiky o podrobnostiach o ochrane zdravia pred účinkami optického žiarenia pri práci

ZÁKON o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia a o zmene a doplnení niektorých zákonov úplné znenie zákona č. 355/2007 Z. z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení zákona č. 140/2008 Z. z., zákona č. 461/2008 Z. z., zákona č. 540/2008 Z. z., zákona č. 170/2009 Z. z., zákona č. 67/2010 Z. z., zákona č. 132/2010 Z. z., zákona č. 136/2010 Z. z., zákona č. 172/2011 Z. z., zákona č. 470/2011 Z. z., zákona č. 306/2012 Z. z., zákona č. 74/2013 Z. z., zákona č. 153/2013 Z. z., zákona č. 204/2014 Z. z. a zákona č. 77/2015 Z. z.

BEZPEČNOSTNÉ PREDPISY PRE PRÁCU S LASERMI
INTERNATIONAL STANDARD IEC 60825-1
Laser Safety Facts

Revised system
Warning label for class 2 and higher

Below, the main characteristics and requirements for the classification system as specified by the IEC 60825-1 standard[3] are listed, along with typical required warning labels. Additionally, classes 2 and higher must have the triangular warning label shown here and other labels are required in specific cases indicating laser emission, laser apertures, skin hazards, and invisible wavelengths. For classes I to IV, see the section old system further below.

Class 1
CLASS 1 LASER PRODUCT
A Class 1
laser is safe under all conditions of normal use. This means the maximum permissible exposure (MPE) cannot be exceeded when viewing a laser with the naked eye or with the aid of typical magnifying optics (e.g. telescope or microscope). To verify compliance, the standard specifies the aperture and distance corresponding to the naked eye, a typical telescope viewing a collimated beam, and a typical microscope viewing a divergent beam. It is important to realize that certain lasers classified as Class 1 may still pose a hazard when viewed with a telescope or microscope of sufficiently large aperture. For example, a high-power laser with a very large collimated beam or very highly divergent beam may be classified as Class 1 if the power that passes through the apertures defined in the standard is less than the AEL for Class 1; however, an unsafe power level may be collected by a magnifying optic with larger aperture.

Class 1M
LASER RADIATION
DO NOT VIEW DIRECTLY WITH OPTICAL INSTRUMENTS
CLASS 1M LASER PRODUCT
A Class 1M
laser is safe for all conditions of use except when passed through magnifying optics such as microscopes and telescopes. Class 1M lasers produce large-diameter beams, or beams that are divergent. The MPE for a Class 1M laser cannot normally be exceeded unless focusing or imaging optics are used to narrow the beam. If the beam is refocused, the hazard of Class 1M lasers may be increased and the product class may be changed. A laser can be classified as Class 1M if the power that can pass through the pupil of the naked eye is less than the AEL for Class 1, but the power that can be collected into the eye by typical magnifying optics (as defined in the standard) is higher than the AEL for Class 1 and lower than the AEL for Class 3B.

Class 2
LASER RADIATION
DO NOT STARE INTO BEAM
CLASS 2 LASER PRODUCT

A Class 2 laser is considered to be safe because the blink reflex (glare aversion response to bright lights) will limit the exposure to no more than 0.25 seconds. It only applies to visible-light lasers (400–700 nm). Class-2 lasers are limited to 1 mW continuous wave, or more if the emission time is less than 0.25 seconds or if the light is not spatially coherent. Intentional suppression of the blink reflex could lead to eye injury. Some laser pointers and measuring instruments are class 2.

Class 2M
LASER RADIATION
DO NOT STARE INTO BEAM OR VIEW
DIRECTLY WITH OPTICAL INSTRUMENTS
CLASS 2M LASER PRODUCT
A Class 2M
laser is safe because of the blink reflex if not viewed through optical instruments. As with class 1M, this applies to laser beams with a large diameter or large divergence, for which the amount of light passing through the pupil cannot exceed the limits for class 2.

Class 3A
LASER RADIATION
AVOID DIRECT EYE EXPOSURE
CLASS 3R LASER PRODUCT
A Class 3A
laser is considered safe if handled carefully, with restricted beam viewing. With a class 3R laser, the MPE can be exceeded, but with a low risk of injury. Visible continuous lasers in Class 3R are limited to 5 mW. For other wavelengths and for pulsed lasers, other limits apply.

Class 3B
LASER RADIATION
AVOID EXPOSURE TO BEAM
CLASS 3B LASER PRODUCT
A Class 3B
laser is hazardous if the eye is exposed directly, but diffuse reflections such as those from paper or other matte surfaces are not harmful. The AEL for continuous lasers in the wavelength range from 315 nm to far infrared is 0.5 W. For pulsed lasers between 400 and 700 nm, the limit is 30 mJ. Other limits apply to other wavelengths and to ultrashort pulsed lasers. Protective eyewear is typically required where direct viewing of a class 3B laser beam may occur. Class-3B lasers must be equipped with a key switch and a safety interlock. Class 3B lasers are used inside CD and DVD writers, although the writer unit itself is class 1 because the laser light cannot leave the unit.

Class 4
LASER RADIATION
AVOID EYE OR SKIN EXPOSURE TO
DIRECT OR SCATTERED RADIATION
CLASS 4 LASER PRODUCT
Class 4
is the highest and most dangerous class of laser, including all lasers that exceed the Class 3B AEL. By definition, a class 4 laser can burn the skin, or cause devastating and permanent eye damage as a result of direct, diffuse or indirect beam viewing. These lasers may ignite combustible materials, and thus may represent a fire risk. These hazards may also apply to indirect or non-specular reflections of the beam, even from apparently matte surfaces – meaning that great care must be taken to control the beam path. Class 4 lasers must be equipped with a key switch and a safety interlock. Most industrial, scientific, military, and medical lasers are in this category. Medical lasers can have divergent emissions and require awareness of nominal ocular hazard distance (NOHD) and nominal ocular hazard area (NOHA).

 

 

 

 

 

 

 


rodent repellent - plasice.sk

Odpudzovače zvierat, hmyzu, vtákov
Plašič kún a hlodavcov,
Vibračné odpudzovač plašič krtkov
Účinná zbraň pre odpudzovanie hadov
Široký výber renomovaných odpudzovačov
Deramax odpudzovače hlodavov
Výroba plašičov od od market.sk

 víac...

rodent scare

Zariadenia na plašenie ...

Ultrazvukovým signálom odpudia hlodavce z objektu a preventívne ho chránia.
Na premnožené potkany a myši už otrava nezaberá: Čo pomôže ?

Odpudzovače myší, kún, potkanov, mačiek, psov, vtákov, krtov, hrabošov
Zbavte sa moskytov, múch, ôs, sršňov a iného obtiažneho lietajúceho hmyzu pomocou našich vysoko kvalitných elektronických zariadení.
Tovar skladom. Vyrobené v EU.

A bird scarer is any of a number devices designed to scare birds, usually employed by farmers to dissuade birds from eating recently planted arable crops. They are also used on airfields to prevent birds accumulating near runways and causing a potential hazard to aircraft.


 víiac...

Odpudzovač hadov:

We are your protection against interception, watching or scaring animals:

www.market.sk - all that you can not buy elsewhere

www.sigint.sk - intelligence - capture signals PROFI
www.alibaba.sk - conspiracies, discovery, marketing material.

www.plasice.sk - Everything goes and flies - scare
www.projammer.eu - the field of RF jamming

www.rf-protection.com - EMC and RFI Shielding

www.jammeraudio.com - listening microphones and audio recorders

www.lasermicrophone.eu - laser audio surveillance

www.elidefire.info - automated fire extinguishing